Rekrutacja do międzynarodowego konkursu EU TalentOn

TalentON to konkurs dla młodych, ambitnych naukowców, którzy chcą kształtować przyszłość i wpływać na to, co nas otacza. Podczas kilkudniowego hackatonu, który odbędzie się od 9 do 14 września w Katowicach – Europejskim Mieście Nauki, wraz z ambitnymi, młodymi naukowcami z całej Europy uczestnicy opracują innowacyjne rozwiązanie, które może polepszyć jakość naszego życia. Zwycięska drużyna otrzyma nagrodę pieniężną!

Zadaniem każdego zespołu będzie przygotowanie możliwie najlepszego naukowo rozwiązania problemu z obszaru jednej z pięciu misji Unii Europejskiej, ujętej w świetle programu Horyzont Europa:

• Adaptacja do zmian klimatu
  • Rak
  • Zdrowe oceany, morza, wody przybrzeżne i śródlądowe
  • Neutralne klimatycznie i inteligentne miasta
  • Zdrowa gleba i żywność

Łączna wartość nagród wynosi 75 000 EUR! Rekrutacja trwa do 20 maja.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej.

---

Konkurs jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Horyzont Europa i będzie sztandarowym wydarzeniem w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024 organizują Konsorcjum Akademickie – Katowice Miasto Nauki, w skład którego wchodzą: Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Śląski w Katowicach (lider); Miasto Katowice, Województwo Śląskie oraz Metropolia Górnośląsko-Zagłębiowska.

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd